Haber

Bursaspor Meclis Başkanı Başkanı İstifaya Davet Etti

Bursaspor Meclis Başkanı Galip Sakder, yeşil beyazlı kulübün lideri Recep Günay’ı sözünü tutmamakla suçlayarak, “Bursaspor’un önünü açmak için sözünü tut ve bir an önce istifa et. Bizim geleneğimizde söz şereflidir” dedi.

Bursaspor Meclis Başkanı Galip Sakder’in açıklaması şu şekilde: “Son genel kurul öncesi lider adayları listelerini meclise sunmak için geldiklerinde, Recep Günay ve Raşit Barışıcı ile yaptığımız toplantılarda her iki lider adayı da Bursaspor’u desteklemek için aday olduklarını ve Bursaspor’a daha fazla takviye vereceklerini ve Bursa’nın kabul ettiği her adayın meclise geldiklerinde her adayın önünü açacağını belirtmişler, Ali Ayay ve Ali Ayay özellikle Meclis’te gereğini yapacaklarını beyan etseler de. Aday olunca gerekli ise, Genel Kurul’da defalarca ifade ettiği gibi sözüne güvenerek Bursaspor’un her yerde ve Bursa’nın tamamında kabul edeceği cumhurbaşkanlığı adaylığından istifa edeceğini belirtti.

“Bursaspor zarar gördü”

Recep Günay’ı istifaya davet eden Sakder, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ali Ay lider olduktan sonra kaç genel kurul geçirdik, bahsettiğiniz bahislerden şikayet etmek için kimsenin lider olmasına gerek yok. Her üyenin adını mahkemeye verme hakkı var. Ali Ay’ı ve dönemini eleştirirken kullandığı yanlış cümlelerin ardından tüm ulusal ve uluslararası medya, ‘Bursaspor, liglerdeki haberler, gazeteler büyük bir çaba gösteremeyecek. Açıklama yapmaması kafalarda soru işareti oluşturdu. Günay’ın daha sonra ulusal bir televizyona bağlanıp ‘Bu dönem lige çıkacağız ama önümüzdeki dönemde lisans alamayacağız ve liglerle anlaşamayacağız’ demesi akıldan, mantıktan ve gerçeklikten uzak bir paylaşımdır. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu