Haber

Samsunspor, İstanbulspor’u mağlup etti

Süper Lig’in 4. hafta erteleme maçında Samsunspor, İstanbulspor’u 2-1 mağlup etti. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol ve İstanbulspor Yardımcı Antrenörü Vural Önen açıklamalarda bulundu.

Maçı değerlendiren Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, “Bu galibiyetten çok memnunuz. Nasıl olduğu önemli değil. 3 puan aldığımız için mutlu olmalıyız. Maç başlamadan çok sert kararlar verildi. Çünkü biz Bu maçı 7 oyuncu olmadan oynayacağız.” Bugün grubun kimlerden oluşacağına karar vermekte zorlandık. Bugün sahanın detaylarına bakmayacağım. Benim için önemli olan başarılı olmamızdır. Pazar günü oynayacağımız maçta tüm oyuncularımız hazır oynayacak. Bugün kalbi Samsunspor’la atan her taraftar mutlu olabilir” dedi.

“ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Çok çalışmaları gerektiğini belirten Gisdol, “Statü kuralı zor bir durum. Rakibimiz tüm oyuncularını kullandı ama biz transferlerimizi oynatamadık. Maçtan sonra bunları konuşmanın anlamı yok. Konuştuğumuz zaman” dedi. Oyunculara sadece kişisel özelliklerimizi değil, zihinsel olarak da gelişmemiz gerektiğini söyledim. Karadeniz insanının çok çalışkan olduğunu biliyorum. Bu insanlar, “Karakterimizi sahaya yansıtmamız lazım. Emeklerimizden vazgeçmeden, her maçın son dakikasına kadar çok çalışmalıyız. Umarım en kısa sürede ilk golü atan biz oluruz. Maçı tersine çevirmek her zaman kolay olmuyor” dedi.

VURAL ÖNEN: BU TAKIM YARIŞTA KALACAK

Maçın 71. dakikasında kırmızı kart gören İstanbulspor Teknik Direktörü Hakan Yakin’in yerine basın toplantısına katılan İstanbulspor Yardımcı Antrenörü Vural Önen, “Bu maça çok iyi hazırlandık. Değerinin ne olduğunu çok iyi biliyorduk. Samsun maçıydı. Takım çok heyecanlıydı. Devreyi önde geçtik. Sonra birdenbire bizce faul olmayan bir durumda faul oluyor ve o top gole dönüşüyor. İkinci golü aradık. Üzgünüz. İstanbulspor da bu yarışın içinde. Sonuna kadar ligde kalacağımıza inanıyoruz. Bu takım yarışta kalacak. Çalışmaya devam edeceğiz.”

altinekin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu