Haber

Maratonda Etiyopyalı ve Kenyalı sporcular birinci olduİzmir Avek Otomotiv

Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen İzmir Avek Otomotiv Maratonu’nda bayanlarda Etiyopya’dan Sheware Alene Amare ve Kenya’dan Benard Kipkorir Ngeno birinci oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor SporHizmetler Daire Başkanı Hakan Orhunbilge ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman birlikte verdi.

Kadınlar maratonunda Etiyopyalı Sheware Alene Amare 2,32,43 ile birinci olurken, onu 2,32,49 ile Etiyopyalı Kebebush Yisma ve 2,35,08 ile Kenyalı Emmah Cheruto Ndiwa izledi.

Kenyalı Benard Kipkorir Ngeno 2.10.25’lik derecesiyle birinciliği, aynı ülkeden Hammington Kimaiyo ikinciliği, Kenneteh Kiprop Omulo 2.12.38’lik derecesiyle üçüncülüğü elde etti.

Türk sporcular arasında ise Polat Arıkan 2.17.37 ile en iyi sırayı aldı. Yarışı yedinci sırada tamamlayan Polat Arıkan’ı Yusuf Önal, Serkan Kaya ve Mustafa Es izledi. Bayanlarda Svetlana Kaya 3.05.15 ile en iyi derecesini elde ederek 10. olurken, onu Selma Altundis, Elif Gül Erdemir ve Svetlana Zakhvataeva izledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı 10 kilometrelik 19 Mayıs Yol Koşusu’nda kadınlarda Dilan Atak, Fatma Arık ve İpek Öztosun, erkeklerde Bahattin Üney ilk 3’e girdi. Emin Berke Murathan ve Mestan Turhan ilk 3’ü elde etti.

Bu kapsamda Maratonİzmir Avek Otomotiv’de koşuculara verilen pet şişeler geri dönüşüm için çöp kutularında toplanarak tüm malzemelerin geri dönüştürülebilir olması sağlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu