Haber

Kütahya’da bildiri dağıtan CHP’li kadınlara saldırı

CHP Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, önceki gün Kütahya’da bir pazarda ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimi için broşür dağıtan CHP Kadınlar Kolları üyesi bir grubun sözlü ve fiziki saldırısına uğradığını bildirdi.

Aksaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Perşembe pazarında broşür dağıtırken arkadaşlarımız ve partililerimiz fiilen saldırıya uğradı ve darp edildi.” Aksaz, saldırıyı kınayan bir basın açıklaması yaparken, pazar esnafının linç girişimine maruz kaldığını belirtti.

Aksaz’ın açıklaması şöyle:

“Bu baskınlar demokrasiye, anayasal düzene ve insanlığa karşıdır. Kadınlara kaldırılan eller insanlığa kaldırılmıştır. Çok daha ciddi sonuçları olabilecek bu saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz. Bizi terörle ilişkilendirerek amaç edinip kışkırtanlar bu olayın failleridir. Habur’da seyyar mahkeme kurarak teröristleri temize çıkaranları ve ülkeye sokanları biliyoruz. Bu çirkin saldırılardan medet umanlar mutlaka kaybedeceklerdir. Bizi yıldıramazlar. Demokrasi, insanlık, hak, hukuk ve adalet demeye devam edeceğiz.

Arkadaşlarımız burada seçim çalışması yaparken standımız saldırıya uğradı. Aralarında 70 yaşındaki kadınlarımızın da bulunduğu partililerimiz burada darp edildi. Türkiye Cumhuriyeti’ne demokrasi getirmek için çalışıyoruz, seçimler için çalışıyoruz. Böyle bir saldırıyı kabul etmiyoruz. Bu tür saldırı terörizmdir, siyasi terördür. insanlık dışı bir davranıştır. Bizi bu durumda durduramazsınız. Türk halkının demokrasi arzusunu durduramazsınız.”

‘BU DÜZEN 28 MAYIS’TA DEĞİŞECEK’

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saldırıyı gerçekleştirenler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, “13.Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun broşürlerini dağıtan Hanım Kolları üyelerimiz. , Kütahya’nın Fatih Pazaryeri’ni su bastı. Demokrasiyi sindiremeyen bu zihniyetin ülkeye verecek hiçbir şeyi yoktur. Bu düzen 28 Mayıs’ta değişecek” dedi. (HABER MERKEZİ)

haber-kirkagac.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu