Yaşam

Konya Büyükşehir Depremzedelerin Yüzünü Güldürdü

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin depremden etkilenen çocuklara destek olmak için düzenlediği etkinlikler Gaziantep’in ardından Hatay ve Kahramanmaraş’ta çocuklarla buluştu.

Etkinliklerin 11 ilde çocuklarla buluşacağını belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Çocuklarımızı afetin yarattığı psikolojik yıkımdan kurtarmak için hazırladığımız etkinlikleri çocuklar çok sevdi. Yüzlerini güldürmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin depremden etkilenen 11 ilde çocukların psikolojisini güçlendirmek için düzenlediği etkinlikler devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya olarak deprem felaketlerinin ardından tüm imkanları seferber ederek Hataylıların yanında yer aldıklarını belirterek, depremzede çocuklar için de etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Bu kapsamda Konya Bilim Merkezi Bilim TIRİ’nin Hatay’da çocuklarla buluşmaya devam ettiğini kaydeden Önder Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun depremden etkilenen 11 ilde çocuklar için birçok etkinlik gerçekleştirdiğini vurguladı. Lider Altay, “Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinden sonra Hatay ve Kahramanmaraş’ta da depremzedelerimizle etkinliklerimiz buluştu. Depremin vurduğu 11 şehirde gerçekleşecek etkinliklerin çocuklarımızın yüzünü güldürmesini istiyoruz. Onları afetin yarattığı psikolojik yıkımdan kurtarmak için hazırladığımız etkinlikleri çocuklarımız çok sevdi. Onların yüzünü güldürmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Gaziantep’in Islahiye ve Nurdağı ilçelerinde başlayan, Hatay ve Kahramanmaraş’ta devam eden faaliyetler; Adıyaman, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye ve Adana’da da depremzedelerle buluşacak. Faaliyetler kapsamında; Niloya ve Kukuli müzikalleri, yüz boyama etkinlikleri, ahşap boyama, seramik boyama, şişme oyun parkı, çocuk alanları oluşturulurken; Çocuklara çeşitli oyuncaklar, balonlar, formalar ve atkılar sunuluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu