Ekonomi

Koç Holding’ten Tat Gıda’nın satışına ilişkin açıklama

Koç Holding, Tat Gıda’nın satış sürecine ilişkin KAP’a açıklama yaptı. Holding’ten yapılan açıklamada, “Tat Gıda, cari fiyatları ve büyüme potansiyeli, uyumu, mali durumu ve ödeme gücü gibi kriterler bazında değerlendirilerek, detaylı inceleme ve bağlayıcılığın yer alacağı ikinci faz” Kapatma kararlarına uyulması kaydıyla uygun adaylar ile teklif verme aşamasına geçilir.’ denildi.

Koç Holding’in KAP’a yaptığı açıklamanın detayları şöyle:

Bağlı ortaklıklarımızdan biri olan Tat Gıda Sanayi A.Ş. (“Tat Gıda”) 22.05.2023 tarihinde özetle Şirketimize ait Tat Besin hisselerinin satışı da dahil olmak üzere stratejik alternatiflerin değerlendirilmesine yönelik bir çalışma başlatılmış, konu ile ilgili mali müşavirlik alınması için görevlendirme yapılmış ve ön çalışmalar yapılmıştır. başladı, ancak konuşmanın tarihi hakkında somut bir açıklama yapılmadı. Herhangi bir karar alınmadığı kamuoyuna açıklandı.

Bu çalışmalar kapsamında çeşitli uluslararası ve yerel potansiyel alıcılardan alınan bağlayıcı olmayan teklifler; satın alma istekleri, stratejik yaklaşımları, Tat Gıda’nın mevcut varlıkları ve büyüme potansiyeli, mali durumu ve ödeme gücü gibi kriterler bazında değerlendirilmiş ve detaylı inceleme ile bağlayıcı teklif verme adımlarının yer alacağı ikinci faz zımni kararlara uyulmak kaydıyla uygun adaylar.

cavdarhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu