Haber

Kayseri itfaiyesinin ‘üstün’ başarısı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından başlatılan arama kurtarma çalışmalarına katkılarından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ile ödüllendirildi.

Başkan Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla 6 Şubat’ta meydana gelen ilk depremin hemen ardından harekete geçen Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri kısa sürede bölgeye ulaşarak insanüstü çaba ve özveriyle arama kurtarma çalışmalarına katıldı. -kurban, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Kurban Madalyası ile ödüllendirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edilen madalyayı Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Müdahale ve Arama Kurtarma Şube Müdürü Muhammet Zeynuddin Bağdat’a Başkan Yardımcısı Fuat Oktay takdim etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN HERO İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNE TEBRİKLER

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ile ödüllendirilen Büyükşehir İtfaiyesi ekiplerinin kendilerini bir kez daha gururlandırdıklarını belirterek, “Her zaman gurur kaynağımız olan İtfaiye Daire Başkanlığımızın özverili personeli bir kez daha şükranlarını ve dualarını esirgemez. bizi gururlandırdı. Kendilerini tebrik ediyor, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ülkemiz için gösterdiği üstün çabalar ve belediyemiz çalışanlarının çalışmalarını takdir ettiği için şehrimiz adına teşekkür ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Feda Madalyası’nın beraatında şu ifadelere yer verildi: “Bu madalya, 6 Şubat 2023 tarihinde verilmiş olup, merkez üssü Kahramanmaraş olmak üzere Türkiye’nin on bir ilini doğrudan etkilemiş, onlarca kişiye neden olmuştur. binlerce can kaybı ve büyük yıkım. Depremler sonrası başlatılan arama kurtarma çalışmalarında gösterdiğiniz katkı ve fedakarlıklardan dolayı Türk Milletinin şükranının bir nişanesi olarak sizlere verilmiştir.”

bayramichaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu