Haber

Adana’da depremden en çok etkilenen mahallede 7 bina yıkıldı.

Adana’da depremden en çok etkilenen mahallede 7 bina yıkıldı.

ADANA – Adana’da 5 binanın yıkıldığı ve en çok hasarın meydana geldiği Güzelyalı Mahallesi’nde ağır hasarlı 7 bina için yıkım kararı verildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki depremde Adana şehir merkezinde 11 bina yıkıldı, 418 kişi hayatını kaybetti. Kentte en çok harap olan yer ise Güzelyalı Mahallesi oldu. Birinci ve ikinci depremlerde yıkılan 5 binada milyonlarca daire çok sayıda kişiye mezar oldu. Depremin ardından yapılan incelemelerde çok sayıda binanın ağır ve orta hasarlı olduğu belirlendi. Aradan 3,5 ayı aşkın bir süre geçmesine rağmen binalar itiraz süresi nedeniyle yıkılmadı. İnceleme ve itiraz süresi dolan 7 bina için yeni yıkım kararı verildi.

Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör, Adana İl Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü’nün incelemeleri ve itiraz süresi sonunda 7 binanın yıkıldığını bildirdi.

Güngör, “Yıkım kararı müdürlük tarafından tarafımıza iletildi. Biz de bu kararları yıkılacak dairelerin kapılarına ve muhtarımıza astık.” dedi.

Binaların yıkılmasının doğru bir karar olduğunu, tehlike arz ettiğini belirten mahalleli, alınan kararın bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu